Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - menu_set_active_trail() (eilutė 2405/home/stent/domains/perfitect.net/public_html/includes/menu.inc).

Landing pages

Paspaudę ant suintrigavusios nuorodos svetainėje, naujienlaiškyje, elektroninio pašto paraše, trumpame reklaminiame tekste, socialinės medijos kanale ar dar kokioje nors kitoje sąmoningai paruoštoje marketinginėje medžiagoje, jūsų potencialūs klientai visų pirma papuola į "nutūpimo puslapį" (angl. landing page, taip jį toliau ir vadinkime). Nesunku suprasti, kodėl tas puslapis taip vadinasi - nes nuo jo viskas prasideda (o kartais - ir užsibaigia).  Svarbu suvokti, kad būtent tas puslapis ir yra svarbiausias - čia jūs turite galimybę supažindinti potencialų klientą su jūsų verslu, teikiamomis paslaugomis, pateikti "užkabinantį" pasiūlymą, paimti jo kontaktinį elektroninio pašto adresą (o gal ir daugiau duomenų) ir palikti lankytoją suintriguotą, sudomintą ir norintį sužinoti daugiau.

Arba galima klientą paprasčiausiai atbaidyti.

Jei svetainės lankymo statistika rodo didelį procentą paliekančių ją lankytojų neatlikusių jokių interakcijų, tai dar toli gražu nereiškia, kad viską reikia perdarinėti iš naujo, tačiau jei lankytojai nesiregistruoja, nepildo jiems paruoštų formų, dideliais kiekiais palieka svetainę, tai gali reikšti, jog jūsų svetainės nutūpimo puslapio dizaino koncepciją greičiausiai reikėtų permąstyti.

Žemiau pateikiamas sąrašas paprastų patarimų, leidžiančių padidinti nutūpimo puslapių konversijas. Šiuo tekstu pateikiami galimi sprendimų pavyzdžiai ir tai nereiškia, kad visus punktus būtinai reikia įgyvendinti, tačiau priklausomai nuo veiklos pobūdžio ir turimų resursų, į juos verta atsižvelgti.

 

1. Esamų klientų logotipai

Konversijos ženkliai pašoka pridėjus žinomesnių klientų logotipus į nutūpimo puslapius. Trečių šalių paminėjimas atlieka patvirtinimo funkciją, jog siūlomas produktas ar paslauga yra verti dėmesio ir jais galima pasitikėti.

 

2. Vartotojų/lankytojų vertinimai

Surinkti ir pateikti realių produkto ar paslaugos vartotojų atsiliepimus (suprantama, pozityvius) yra kitas puikus būdas padidinti konversiją. Vartotojų atsiliepimai suteikia pasitikėjimo produktu ar paslauga ir paskatina veikti, kas savo ruožtu gali vesti prie naujų klientų pritraukimo. 

 

3. Motyvacijos didinimas

Konversijos padidėja esant socialiniam arba žiniasklaidos patvirtinimui. Kitais žodžiais, prie pagrindinio registracijos mygtuko patalpinus Facebook „Facepile“ įskiepį (toks įskiepis, kuris rodo naršančiojo draugus, kurie yra paspaudę "patinka" prie šio brendo Facebook puslapio ar kaip nors kitaip turinčių santykį su konkrečiu prekės ženklu) lankytojai jį dažniau spaudžia.

Kitas variantas būtų įdėti žiniasklaidos kanalų, rašiusių apie prekės ženklą, įmonę, prekę ar paslaugą, logotipus arba trumpas nuorodas į tuos šaltinius (bet kuo vizualiau, tuo geriau). Jei žiniasklaidos šaltiniai populiarūs, tai taip pat prisidės prie jūsų statuso patvirtinimo.

Abi šios taktikos remiasi ta pačia psichologija: lankytojo motyvacija pasiduoti trigeriui (dirgikliui, viliojimui veikti) padidėja, nes pirmu atveju jo draugai jau yra tai darę (Facebook „Facepile“ įskiepis), arba populiarioji žiniasklaida tai yra vienaip ar kitaip patvirtinus (spaudos kanalų logotipai).

 

4. Svetainė turi būti "draugiška" nešiojamiems įrenginiams

Pakeisti visą kompanijos svetainę gali ir daug kainuoti, ir ilgai užtrukti, o jei dar vienas kitas klientas užsiregistruoja, tai lengvai gali pasitaikyti, jog ta svetainė iki dabar dar nėra perdaryta į lanksčią sistemą, leidžiančią prisitaikyti prie skirtingo dydžio nešiojamų įrenginių ekranų. Bet tai gali būti vienintelis argumentas, kodėl svetainė nėra perdarinėja (kad kažkas vis dėlto registruojasi). Stebint lankomumo analitiką galima matyti, kiek lankytojų naudojasi mobiliaisiais įrenginiais, o šiais laikais jų skaičius nepaprastai greitai auga ir neatsižvelgti į tai yra paprasčiausiai naivu. Niekuomet negalima galvoti, kad lankytojai "pakentės" ir pabandysi padaryti kažką, kad patys pasidarytų naršymą patogesnį. Ne, jie tiesiog iš tokių svetainių išeina.

 

5. Naudoti didelio formato vizualus

„Pinterest.com“ platforma labai gražiai parodo, kaip iš tiesų pasakymas, jog iliustracija yra verta tūkstančio žodžių - ši platforma yra nepaprastai populiari. Tai ką čia ir besakyti - vietoj tūkstančio žodžių, kurių niekas be jūsų niekada ir neskaitys, įdėkite bukai paprastą, elementarią, bet tuo pačiu subtilią ir gražią savo paslaugos ar produkto nuotrauką. Taip pat galima dėti trumpus geros kokybės video siužetus, kuriuose galėtų būti greitai ir informatyviai pristatomas kompanijos prekinis ženklas, produktas, parodomas jo funkcionalumas ir t. t. Esmė - viskas turi būti trumpa, aišku, suprantama ir į temą.

 

6. Atsisakyti nereikalingų elementų

Apskritai geriausia - išmesti viską! Kaip tai kai kuriems beskambėtų keistai, tačiau nesvarbu, kad kompanija gali dešimtimis puslapių vardinti savo teikiamas paslaugas ir gaminamus produktus. Lankytojui matyti per daug informacijos yra tolygu būti neatvestam į tinklapį apskritai. Sėkmingiausi nutūpimo puslapiai yra tokie, kurie apskritai neturi teksto, o tiesiog registracijos mygtuką. Jie siūlo vieną paslaugą, klausia vieno klausimo ir viskas yra paprasta, kaip du kart du. Jei svetainėje reikalingas tekstas, jo kiekį reikia sumažinti iki kokių 20 žodžių, tačiau pranešimas turi būti pagavus, įtikinantis.

 

(diskutuotina) 7. Papildomas funkcionalumas

Klientams naršant mobiliaisiais telefonais puslapiai gali nustatyti kokia yra telefono operacinė sistema ir pasiūlyti atsisiųsti atitinkamą programėlę (angl. app). Šie sprendimai gali būti naudingi siekiant "pririšti" klientą, tačiau čia jau išeinama už nutūpimo svetainės temos ribų.

 

(diskutuotina) 8. Naudoti balso užsklandą

Vienas iš siūlomų konversijos didinimo būdų yra balso naudojimas puslapyje. Tačiau čia nereikia skubėti, nes viskas turi būti labai gerai apgalvota. Balsas gali labai lengvai atbaidyti vien dėl to, jog žmonės nesitiki kažkokių netikėtų garsų ir staiga neperspėjus pasigirdęs balsas gali sukelti neigiamą reakciją. Kita vertus, jei tikrai manote, kad tai galėtų būti sprendimas, tarkime yra jau naudojama TV ar radijo reklama, kurioje kalba garsus aktorius, tuomet galima pabandyti paeksperimentuoti ir panaudoti jo balsą ir nutūpimo puslapyje. Nepaisant to, kad ši praktika rizikinga, yra atsiliepimų, jog tinkamo žemo balso ramus vyriškas vokalas, šnekantis iš už kadro, gali padidinti konversijas, jei tikslinė auditorija yra iš pokario kartos (angl. baby boomers).
 

--

Ne veltui kaip antraštinę nuotrauką parinkau planšetinį kompiuterį su Google paieškos sistemos puslapiu. Jei dar nepagalvojote, tuomet pagalvokite, kad tai - idealus nutūpimo puslapis: atėję jūs nerandate absoliučiai jokios kitos galimybės, kaip tik atlikti vieną vientelę funkciją - ieškoti. Puslapis padarytas genialiai paprastai ir taip, jog nereikalingi jokie paaiškinimai - tėra tik logotipas, paieškos laukelis ir mygtukas "ieškoti", taigi nekyla jokių klausimų, ką reikia daryti: jei lankytojas ateina kažko ieškoti, tuomet jis garantuotai tai padarys, kitu atveju google svetainės lygmenyje - jis nėra "potencialus klientas" ir išeina.

Tačiau tokių bus tikrai nedaug :)