Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - menu_set_active_trail() (eilutė 2405/home/stent/domains/perfitect.net/public_html/includes/menu.inc).

Kuo Drupal 8 yra pranašesnis už Drupal 7? (trumpai)

2016 06 17 / BenasPerskaityti užtruks: 4 mins

Nepaisant to, jog planuoju padaryti instrukcinių mokymų seriją apie dabar jau visiškai stabilų Drupal 7, norėčiau trumpai papasakoti apie naujai išėjusio (2015 ruduo) Drupal 8 privalumus lyginant su ankstesne, 7-ąja karkaso versija. Prie paskutinės versijos buvo dirbama labai ilgai, jos išleidimas gerokai vėlavo, tačiau žiūrint į rezultatą galima teigti, jog įgyvendinti pakeitimai, nors yra kai kuriais aspektais ir gerokai radikalūs, yra labai gerai apgalvoti. Nesigilinant į giluminę karkaso kodo dalį pabandysiu trumpai apžvelgti mano nuomone pačius svarbiausius pakeitimus, kurie tikrai labai pagerina darbą su TVS. 

 1. Drupal 8 yra prisitaikantis out-of-the-box, t.y. TVS padarytas responsive tiek žiūrint iš išorės, tiek esant jo administracinėje aplinkoje. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad jums nebereikia ieškoti specialios prie nešiojamųjų įrenginių prisiderinančios Drupal temos, jei norite kad svetainė atrodytų neblogai per mobiliuosius įrenginius - dabar šis funkcionalumas yra pagal nutylėjimą. Ir ne tik išorinė svetainės tema tokia yra, bet ir administravimo tema, t.y. - jūs galite iš karto galvos nekvaršindami svetainę administruoti (net diegti) per mobilųjį įrenginį. 
 2. Integruoti Views - tai vienas svarbiausių karkaso modulių, kurį iki šiol reikėdavo įsidiegti po TVS diegimo. Šio modulio pagalba yra kuriami visi karkaso filtrai, nurodoma, kur ir koks turinys turi būti rodomas ir t.t. Dabar Views yra ne tik sudiegtas branduolyje, bet dar jo pagrindu yra sukurti visi TVS esantys administraciniai sąrašai, o tai reiškia, jog juos konfigūruoti ir prisitaikyti savo reikmėms nuo šiol administratoriams yra dar lengviau nei anksčiau. 
 3. Blokų administravimas: nuo šiol blokus galima kategorizuoti, o taip pat jie tampa iš dalies šabloniniais, t.y. - kiekvieno bloko galima turėti skirtingų versijų, o tas versijas ne tik šiek tiek keisti, bet ir rodyti skirtinguose svetainės regionuose vienu metu. 
 4. Integruotas praturtintas teksto redaktorius (CKeditor). Anksčiau norint formatuoti tekstą reikėdavo rašyti HTML kodą (bent jau naudoti kai kurias HTML žymas), vėliau atsirado įvairūs tekstų redagavimą praturtinantys ir procesą palengvinantys moduliai (kuriuos reikėdavo įsidiegti papildomai), o štai dabar pats rimčiausias teksto redaktorius yra integruotas į karkaso branduolį ir tai reiškia, jog tuo rūpintis papildomai nebereikės. 
 5. Visas karkasas yra perrašytas ant HTML5, o tai reiškia, kad kodas yra švaresnis ir turi daug įvairių HTML5 siūlomų patogumų, tokių kaip specializuoti laukai (e-mail, telephone ir t.t.).
 6. Sutvarkytas taip visus iš proto varęs daugiakalbystės palaikymas - karkasas nuo šiol pagal nutylėjimą daugiakalbis, sutvarkyta daugiakalbystės valdymo vartotojo sąsaja. 
 7. Komentavimo funkcionalumas praplėstas: komentarai dabar gali keisti išvaizdą, gali būti jų skiringi stiliai, galima reguliuoti jų vizualą. Kadangi nuo šiol komentarai tampa laukais (Field), tai juos galima integruoti į daug daugiau karkaso vietų. 
 8. Karkase integruota Webform (tiksliau, praplėsta ankstesnė branduolyje buvusi Contact form funkcija, galima būtų sakyti, kad dabar branduolyje yra kažkas panašaus į Contact form + Webform modulio sąjungą). 
 9. Veikimo greitis: sutvarkytas turinio kešavimas anoniminiams lankytojams, CSS ir JavaScript kodas yra agreguojamas į bendras bylas, taip pat jQuery yra užkraunama tik tada, kuomet jos reikia. Visi šie dalykai pagreitina svetainės veikimą. 
 10. Pagerintas karkaso pritaikymas neįgaliųjų naudojimui (Accessibility). 
 11. Pagerintas vartotojo sąsajos dizainas (UI) - dabar jis automatiškai prisitaikantis prie mobiliųjų įrenginių (responsive), švaresnis ir daug aiškesnis. Vartotojo sąsajoje atsirado anksčiau nebuvusių ikonų, pertvarkytas elementų išdėstymas ir padaryta daug kitų patobulinimų, padedančių susigaudyti pakankamai painiame karkaso administravime. 
 12. Galimybė konfigūruoti pateikimo versijas (View modes), kurias susikūrus paskui galima naudoti daugelyje skirtingų karkaso vietų. 
 13. Galimybė konfigūruoti Web formų pateikimo versijas (Form modes) - tas pats, kaip punkte nr. 12, bet tai atskiriama ir pritaikoma atsikrai formoms. 
 14. Po branduolio praplėtimo kūrėjų požiūriu privalomais moduliais nuo šiol nebereikia diegti (nes jau yra branduolyje pagal nutylėjimą) šių modulių:
 15. Dar vis tiek reikalingi ir vis dar pre-release lygyje esantys moduliai:

Čia galima būtų plėtoti daug daugiau, tačiau mano nuomone šie punktai yra pagrindiniai ir labiausiai pastebimi sistemos patobulinimai, leidžiantys nuo pat karkaso diegimo momento maloniau dirbti su sistema. Be abejo, karkasas yra dar labai šviežias, jam dar nėra nė metukų, taigi daug papildomų modulių, kurie buvo sukurti Drupal 7 versijai dar vis yra rengiami naujajam Drupal 8, tai kai kuriais aspektais naujasis karkasas nebūtinai galės atlikti viską, ką galėjo D7, tačiau žiūrint ilgalaikėje perspektyvoje naujasis karkasas turi labai daug šansų išsiveršti į priekį ir pralenkti savo protėvius vien jau dėl to, jog pagaliau pradedama dirbti prie TVS administravimo vartotojo sąsajų, kas buvo vienas iš didžiausių Drupal minusų, dažnai atbaidydavęs administratorius. 

AR REIKĖTŲ NAUDOTI DRUPAL 8 jau dabar? - ne, dar nereikėtų šokti stačia galvą į naują sistemą, kadangi daugybė sudėtingesnių modulių, veikiančių Drupal 7, naujesniai versijai yra dar tik kuriami. Artimiausiu metu pabandysiu parengti seriją instrukcinių video, kuriuose paaiškinsiu, kaip susidiegti svetainę nuo nulio, tačiau kol kas kaip bazę naudosiu Drupal 7, kadangi ši versija yra stabilesnė ir jai yra sukurta daugiau modulių.